"פשוט לשים את האצבע
או להסתכל אל המכשיר והדיווח מתקבל"

טכנולוגיה זה שם המשחק, היום יום שלנו הופך קל יותר בביצוע משימות בצורה מהירה, פשוטה ואף כזו שהייתה בלתי אפשרית ללא השימוש בה. בעשור האחרונ עברנו שינויים בתפיסה, עקב התפתחות טכנולוגית וההבנה שאט אט אנו הופכים את הכפר הגלובאלי למקום נגיש יותר. התרומה המשמעותית ביותר לשינוי התפיסה, הייתה התפתחות הסמארטפון וכניסתו בצורה בלתי מתפשרת לתחום האישי של כולנו. הגורם השני שתרם למצב היה פיתוח מאסיבי של אפליקציות בפלטפורמות ios ואנדרויד.
השינויים הללו משפעים גם עלינו בעולם ניהול המשאב האנושי, אמצעי הדיווחים המסורתיים כגון שעוני קיר מגנטיים / קרטון מתחילים אט אט להיעלם מהעולם. אין עוד צורך באחזקה של מכשיר פיזי, הגעה פיזית לשעון, הנפקה ואחזקה של כרטיסי החתמת נוכחות. היום, עסקים רבים עוברים לניהול שעות העובדים על ידי שימוש באינטרנט, תוך כדי אכיפת מיקום ההחתמה, אפשרויות ניהול בזמן אמת, הן מצד המשתמש והן מצד מנהל המערכת. עבודה תחת טכנולגיות ענן הגדירה מחדש את תפיסת העבודה ואופי ניהול הנתונים בארגון. הצפנה, גיבוי המידע וגישה מרחוק למקום העבודה, מכל מקום בכל זמן. כל זאת ללא התקנה פיזית במתחם לקוח, אין צורך לרכוש ולתחזק שרתים אין צורך באנשי IT. כל אלו הם רק היתרונות הנוכחים של המערכת. אבל לאן תיקח אותנו הטכנולוגיה בעתיד?

החתמה ביומטרית בטלפון הנייד

כבר היום אנו מעוניינים באמצעי החתמה חכמים יותר לאנשי המשרד והשטח. האפשרות להחתים דרך אפליקציה ייעודית מכל מקום בעולם כאשר מנהל המערכת מקבל את הדיווח בזמן אמת עם מיקום על גבי מפה הם רק קצה הקרחון. לאחרונה הציגו החברות המובילות בתחום הסלולר תכונות טכנולוגיות חדשות שיאפשרו לנו לקחת את עולם ההחתמה האפליקטיבי לשלב הבא. סמסונג השיקה את מכשיר הגלקסי S5 עם טכנולוגיית זיהוי פנים ואפל הציגו את סורק טביעת אצבע מובנה במכשיר. פיתוח מסוג זה יאפשר לנו להחתים נוכחות בעזרת אפליקציה ייעודית ויחליף את שעוני הקיר שפועלים בטכנולוגיה זו. דיווח נוכחות עם טכנולוגיית זיהוי ביומטרי מובנה בטלפון, תאפשר לנו לבצע אכיפה של מספר עובדים ממכשיר אחד. 
חידושים טכנולוגיים ימשיכו להצעיד אותנו קדימה, לעבר פתרונות שיאפשרו לכולנו לבצע משימות בצורה פשוטה, תוך כדי צימצום עלויות למשתמש הקצה.