קראו אודות ההבדלים בין טביעת אצבע או כרטיסי קרבה ומה הכי מתאים לעסק שלך.

מתלבטים לגבי פתרון דיווח שעות באמצעות זיהוי טביעת אצבע או כרטיסי קרבה. קראו עוד אודות ההבדלים בין השניים ומה הכי מתאים לעסק שלך:

שעון נוכחות ביומטרי (טביעת אצבע)
השעון הביומטרי מתבסס על מאפיין פיסיולוגי של העובד(במקרה שלנו מדובר בטביעת אצבע). הנתונים הביומטריים שונים ממידע אישי. שימוש בטביעת אצבע ייחודית, של העובד, מתאפשרת ללא מאמץ לצורך זיהוי עתידי. השעון הביומטרי הינו הפתרון הפופלארי ביותר הקיים בעולם הנוכחות. למרות שהטכנולוגיה הביומטרית נמצאת בשימוש כבר שנים רבות, השימוש בחברות וארגונים אינו גדול כפי שצפינו כיוון שלרוב, חברות מעוניינות ליצור אמון בין ההנהלה והעובדים ולא לבצע החתמת נוכחות באמצעות זיהוי ביומטרי.

כיצד פועל שעון טביעת אצבע? הסורק מתבסס על תמונה של האצבע ולפיכך קובע נקודות קבועות בין קווי העור(רכסים ועמקים) של האצבע. כל טביעת אצבע הינה ייחודית ובעלת מבנה ספציפי. טביעות העובדים נשמרות ומקודדות בתוך השעון. התמונה של טביעת אצבע אינה נשמרת, אלא קוד בינארי המשמש כאלגוריתם לזיהוי ולאימות האצבע וכך אף אחד לא יכול לשכפל את טביעת האצבעות שלך.

פרטיות העובדים? חשוב לציין, ששעון נוכחות לא אוסף טביעות אצבעות אלא שומר ייצוג מתמטי של נתונים לצורך אימות העובד בעת החתמת נוכחות.

לסיכום
שעון נוכחות ביומטרי מציע יכולות יוצאות דופן כדי לזהות באופן מדויק החתמות נוכחות. שעון ביומטרי מציע דרך קלה להיפטר מכרטיסי קרבה(המתבלים במהרה) ובנוסף הטמעת העובד מתבצעת מול השעון באון ליין ובכך אין צורך לייצר כרטיס מגנטי או לרכוש צ'יפ קרבה עבור כל עובד בנפרד. יתרון נוסף הינו הביטחון, שלא ניתן לבצע החתמת נוכחות עבור עובדים אחרים, כל עובד מחתים נוכחות עבור עצמו בלבד.

קראו עוד אודות >> שעון נוכחות ביומטרי
                           שעון נוכחות בטכנולוגיית זיהוי פנים

שעון נוכחות - קרבה
פועל בטכנולוגיית RFID – כרטיס קרבה מאפשר החתמת נוכחות באמצעות כרטיסים(צ'יפים מקודדים). לכל עובד מספקים תג ייחודי(המקודד עם מספר של העובד מתוך מערכת הנוכחות או השכר). העובד מקרב את התג לשעון ובכך מחתים כניסה או יציאה.

כיצד זה פועל? שעון קרבה, בעל מנגנון RFID אשר הינו תדר רדיו.
ומבצע זיהוי על פי קוד ייחודי. טכנולוגיית RFID עובדת טוב יותר מאשר זיהוי ברקוד או פס מגנטי וזאת כיוון שאינו צריך להיות מוצב במיקום מסוים או בזווית מיוחדת כדי לקרוא אותו. קריאת צ'יפ נעשית על ידי קרבה לשעון בלבד. מספיק שהתג יהיה  במרחק קל מהסורק וכך מתקבל קוד הכרטיס.

לסיכום
השעון קרבה מומלץ למקומות כגון מפעלים, בתי אריזה, מחסנים וזאת מכיוון שבמקומות כאלה, לרוב מדובר בעבודת כפיים המקשה על החתמת נוכחות באמצעות האצבע(שריטות, לכלוך, שמנוניות ועוד..) ולכן מומלץ להתקין במקומות כאלו שעון נוכחות מסוג קרבה